Вход на сайт

Логин


Пароль
Зарегистрироваться? | Напомнить пароль?
Закрыть окно

Пишут в блогах

» Замість прізвищ...

Топ комментаторов

gorworon

ICQ:
комментариев: 70
korzhavin59
WK
ICQ: korzhavin59
комментариев: 59
Anabell

ICQ:
комментариев: 42

Топ блогов

» Ihor (194)
» gorworon (154)
» korzhavin59 (71)
» Старий (54)
» Vitss (42)
» tolik (35)
» yevrosenkova (17)
» vlalex (15)
» Fox (13)
» Anabell (13)
» Nikolas (11)
» Mihalych (11)
» jul (10)
» slava11 (7)
» qwe208 (7)
» Khmelenok (6)
» crackoff (6)

 View all

Городня » Новости Городни » Фатальний постріл: потрібна правда! Чи буде дано моральну оцінку нічному браконьєрству з трагічним фіналом поблизу с. Будище?

Комунальне неприбуткове підприємство "Городнянський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Городнянської районної ради запрошує на роботу лікарів загальної практики сімейної медицини та лікарів терапевтів. Житло надається. Чернігівська обл. м. Городня, вул. Чернігівська, 26, Тел. 0982867061, 0952029652

Новости Городни: Фатальний постріл: потрібна правда! Чи буде дано моральну оцінку нічному браконьєрству з трагічним фіналом поблизу с. Будище?

Автор Написал: Ihor, 23 марта 2009, Просмотров: 4098

Трагічний випадок загибелі М. Полового у ніч на 13 січня поблизу с. Будище потряс громадськість району. Загинула людина. Люди хочуть знати правду. Однак повної і достовірної інформації досі нема, хоча влада та її правоохоронні органи зобов'язані через засоби масової інформаціїдоносити до людей її вчасно і правдиво, давати моральну оцінку фактам беззаконня.

Згідно з інформацією райвідділу міліції громадянин Б. повідомив по телефону про виявлення трупу з вогнепальними пораненнями. Хто цей анонімний громадянин - невідомо. Можна лише припустити, що загиблий був один, гуляв лісом і випадково попав під постріл браконьєрів. Та подібне припущення нереальне - на прогулянку до лісу так далеко від дому не ходять. Значить, були інші обставини. Які? І чому так довго ведеться слідство і не розголошуються дійсні обставини подій, які призвели до трагедії?

Маючи таку сповнену протиріч інформацію, я звернувся до начальника облуправління міліції генерал-майора І.П. Катеринчука, який проводив особистий прийом громадян у Городні. На мої запитання він відповів, що за фактом вбивства міліція відкрила кримінальну справу, злочинці виявлені, слідство триває, і суд винесе свій вердикт. До рішення суду він не має права давати роз'яснення чи відкрито адміністративну справу, чи ведеться слідство по виявленню обставин незаконного нічного полювання, а точніше браконьєрства, групою осіб, до якої входив загиблий.

За таких обставин ветерани вирішили провести своє громадське розслідування, щоб встановити, що ж насправді трапилося у передніч трагічного випадку. Встановлено, що тієї ночі на нічне полювання (браконьєрство) на двох автомобілях «Нива» виїхала фупа городнянських мисливців у кількості 9 осіб, до складу якої входив і М.М. Половий. У цьому складі вони виїжджали неодноразово, це стало для них звичним. Усе було відпрацьовано, кожен знав свої обов'язки. Група складалась з осіб, які мають високий службовий стан і владу у районі. Якби хтось із простих громадян вказав про неприпустимість незаконного полювання, міг би мати великі неприємності. Ці люди розуміли, що вони чинять незаконно, бо полювання у цей час заборонене, проте відчуття влади, привілейованості дозволяє їм діяти на власний розсуд.

Вирішили полювання провести у нічний час у Будищенських лісових дачах. Місцина була вивчена, зручна для полювання. Нічним часом скористалася і ця група, що виїхала із Городні.

На узліссі поряд з полем і дорогою були виставлені номери - строго за станом і посадами. На номері знаходився і М.Половий. Гнали дичину від кладовища лісом до дороги і поля на номери. Через деякий час на дорозі з'явилась машина. Людям, що стояли на номерах, її було добре видно, і вони мали змогу спостерігати за її діями. У машині знаходились браконьєри у кількості трьох чоловік. Браконьєри натрапили на браконьєрів. Гримнув постріл. Хто стріляв і звідки? Постріл було здійснено з машини, яка прибула. Куля виявилася фатальною, людина втратила життя. Учасники полювання зібралися. Окремих осіб шок призвів до страху за власну шкіру. Надійшла команда мовчати. І тільки через годину телефонували у райвідділ міліції. Керівництво міліції злукавило, коли повідомило, що дзвінок надійшов від анонімного громадянина Б. Дзвонив співробітник міліції, який брав участь у нічному полюванні.

Чому розслідування взяла на себе обласна міліція, а не прокуратура? Чому слідчі органи не звернули уваги на браконьєрів, ватажками і організаторами яких були посадові особи правоохоронних органів? Робиться так, наче їх зовсім не існувало. На ці запитання громада має право знати відповідь. Простому люду важко зрозуміти і уявити, чому матеріально забезпечені посадові особи державної служби здійснюють протиправні дії, втрачаючи совість і гідність, і не несуть при цьому ніякої відповідальності?

Прізвища учасників нічного браконьєрства в цій статті я не називаю, їх я називав, виступаючи на минулій сесії районної ради. На жаль, жоден із моїх колег-депутатів не відгукнувся на мою інформацію якимсь чином (в т.ч. й не заперечив її). Схоже, загибель людини в мирний час у нас вже сприймається як належне. А це ж трагедія, з якої слід зробити серйозний висновок і владі і громадським організаціям. Треба дати не тільки правову, а й моральну оцінку порушникам закону.

Скажу відверто: я добре розумію, чому зволікається розгляд справи. Бо ж з кожним днем послаблюється громадський інтерес до того випадку, а за таких умов легко, як кажуть, «спустити справу на гальмах», тобто тихенько закрити її. В цьому велика зацікавленість насамперед правоохоронних органів, співробітники, яких, як не дивно, були учасниками браконьєрства і яких слідство явно не хоче брати до уваги. Тим часом по Городні поширюються вже чутки про те, що хтось активно замітає сліди: начебто вже зник, як речовий доказ, карабін, з якого пролунав фатальний постріл. А один із співучасників полювання на вимогу певних осіб вже відкликав свої найперші пояснення слідству як неправдиві. Все це насторожує, переконує в тому, що якщо не буде правди, не буде належно оцінено цей випадок, подібне траплятиметься й надалі. Закон однаковий для всіх, і його треба виконувати.

М. БАБАЄВ
Депутат районної ради.
Джерело: газета "НГ".

Похожие записи:


 • Навала чернігівських браконьєрів
 • Гімназія: кримінальну справу все ж порушено
 • Звернення жителів Великодирчинської сільської громади до міської газети
 • Строки полювання в мисливський сезон
 • Маєш транспорт — сплати податок
 • #1

  Комментарий оставлен 24 марта 2009 07:40. Всего комментариев: 1

  stentor  Посетители
  ICQ: 307-894-196
  Да кто разберется с этими бандитами! Если им это все выгодно. Другое дело, если бы простой человек это сделал.... А то сам бывший блюститель порядка, бывший начальник милиции, сам по должности своей должен был охранять лес и от браконьеров вышел на пенсию и стал браконьером. Вот такие они все блюстители порядка.

  #2

  Комментарий оставлен 24 марта 2009 20:56. Всего комментариев: 10

  Lamar  Опытные
  ICQ: --
  А для таких людей закона нет - они сами себе закон!!!

  #3

  Комментарий оставлен 2 апреля 2009 20:52. Всего комментариев: 0

  Cabman960  Гость
  ICQ: --
  Депутат Бабаев прав, ведь браконьери - госудаствунные служащие:
  бывший начальник милиции, действующий прокурор района, бывший начальник ГАИ, действующий начальник разрешительной системи в районе, который выдает разрешения на эти карабины. Ведь творится полнейший беспредел в районе, гибнут люди,а власть молчит.
  Может и она стояла там на "номере " с карабином в руках?

  #4

  Комментарий оставлен 18 апреля 2009 09:52. Всего комментариев: 1

  slavka508  Посетители
  ICQ: --
  Спасибо за интересный обзор. Жду дальнейшего продолжения. Сайт радует

  Информация

  Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  Рассказать друзьям


  Погода в Городне

  Реклама