Вход на сайт

Логин


Пароль
Зарегистрироваться? | Напомнить пароль?
Закрыть окно

Пишут в блогах

» Замість прізвищ...

Топ комментаторов

gorworon

ICQ:
комментариев: 70
korzhavin59
WK
ICQ: korzhavin59
комментариев: 59
Anabell

ICQ:
комментариев: 42

Топ блогов

» Ihor (194)
» gorworon (154)
» korzhavin59 (71)
» Старий (54)
» Vitss (42)
» tolik (35)
» yevrosenkova (17)
» vlalex (15)
» Fox (13)
» Anabell (13)
» Nikolas (11)
» Mihalych (11)
» jul (10)
» slava11 (7)
» qwe208 (7)
» Khmelenok (6)
» crackoff (6)

 View all

Городня » Блоги » Здоровье » Час визначатись з вибором лікаря

Комунальне неприбуткове підприємство "Городнянський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Городнянської районної ради запрошує на роботу лікарів загальної практики сімейної медицини та лікарів терапевтів. Житло надається. Чернігівська обл. м. Городня, вул. Чернігівська, 26, Тел. 0982867061, 0952029652

Блоги » Здоровье: Час визначатись з вибором лікаря

Автор Написал: vlalex, 18 марта 2018, Просмотров: 1707

Реформування медичної галузі поки що відбувалось здебільшого на папері та всередині самої галузі, тож мало стосувалось пересічних українців. Та з 1 квітня нинішнього року медична реформа торкнеться кожного з нас. Саме з квітня, згідно програми реформування, стартує період укладання декларацій з надання первинної допомоги. Кожен з нас буде визначатись, з яким лікарем укласти таку угоду про надання первинної медичної допомоги. Обирати, звичайно, будемо, керуючись власним досвідом, рекомендаціями знайомих та будь-якою доступною інформацією. Але ось що повинен знати кожен:

• Декларацію можна заключати з сімейним лікарем (він може обслуговувати і дорослих і дітей вашої родини); лікарем-терапевтом (він має право на обслуговування лише дорослого населення) та лікарем-педіатром (лише для обслуговування дітей), декларація на обслуговування укладається на 3 роки;

• Ви маєте право укласти декларацію незалежно від місця прописки (тобто там, і з тим лікарем, де вам буде зручніше). Наприклад, якщо ви проживаєте в Городні, а ваша дитина навчається в Чернігові, то на час навчання дитини можна укласти декларацію з чернігівськими фахівцями;

• Розірвати декларацію можна в будь-який час шляхом укладання її з іншим лікарем;

• Ви також маєте право укласти декларацію з лікарем – приватною особою, підприємцем, який має відповідну ліцензію;

• Для укладання декларації необхідні такі документи: паспорт або ID-картка, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження (для дитини), документ про опікунство (за необхідності) та номер мобільного телефону ( і телефон також, на нього прийде СМС-повідмлення під час оформлення декларації).

Ці декларації фактично є підставою для отримання коштів на обслуговування пацієнтів. Держава виділятиме кошти з надання послуг первинної допомоги на рік в розмірі 370 гривень на дорослу людину, 740 на дитину та осіб віком 65 та більше років (це суми на 2018 рік, надалі ці суми можуть бути змінені). Національна служба здоров’я, яка нині ще тільки формується, здійснюватиме контроль за обігом фінансування та якістю наданих медичних послуг. Ці тарифи будуть єдиними для всіх закладів по Україні. Ставка включатиме всі видатки для надання медичних послуг: роботу лікаря, медсестер та іншого персоналу, витратні матеріали, амортизацію обладнання, адміністративні видатки , тощо.

У декларації також буде вказано, на які медичні послуги може розраховувати пацієнт при зверненні до лікаря. Це безліч консультацій з приводу профілактики та лікування захворювань відповідно до міжнародних клінічних протоколів, обстеження та аналізи, які передбачені на першому рівні надання медичних послуг. До того ж лікар видаватиме направлення на безкоштовний прийом до спеціалістів другої та третьої ланки, лікарняні листки та довідки для пацієнтів. Декларації оформлюються у двох екземплярах, один з який залишається у лікаря, другий видається пацієнту.

Як повідомив головний лікар Городнянського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Назаренко, в нашому районі процес заключення декларацій та створення електронного реєстру пацієнтів розпочнеться приблизно з середини квітня. Бо на сьогоднішній день для цього ще нема достатньої матеріально-технічної бази. Хоч заклад уже і зареєстрований в Єдиній Інформаційній Системі, проте ще не завершено процес реорганізації його в комунальне некомерційне підприємство, з яким і співпрацюватиме Національна служба здоров’я.

Михайло Петрович також зауважив, що поспішати якнайскоріше укласти декларацію з лікарем нема потреби. Цей процес триватиме протягом 2018 року. Тож укласти декларацію буде можливість під час чергового відвідування лікаря в будь-який час. А в селах для зручності населення до цього будуть залучені завідувачі ФАПами. Вони, як помічники, матимуть повноваження укладати декларації з конкретною людиною. Після чого лікар їх переглядатиме, підписуватиме та заноситиме в електронну базу пацієнтів. Слід зауважити, що попри вільний вибір “свого” лікаря, ставка робиться на вже сформовані дільниці. Це вплине на зручність та якість обслуговування кожного пацієнта. Адже лікар фізично не в змозі буде обслуговувати пацієнтів, які проживають в місті й по різних селах району – саме для цього він не матиме ні достатньо часу, ні транспорту.

Отже, жителям Городнянщини незабаром доведеться визначитись з вибором “свого” лікаря. Тому сьогодні ми вирішили на сторінках газети представити читачам усіх лікарів, з якими можна буде укладати декларації на лікування всієї родини (сімейний лікар), дітей (педіатр) або тільки дорослих членів родини (терапевт).

Городнянська міська лікарська амбулаторія

 ГУЗЬ ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА – лікар загальної практики, сімейний лікар. Закінчила Дніпропетровський медичний інститут. Має I категорію та 32 роки професійного стажу.
 ТЕРЕЩЕНКО ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ – лікар загальної практики, сімейний лікар вищої категорії з професійним стажем 42 роки. Закінчив Донецький медичний інститут.
 МАКЛЮК ВІТАЛІЙ ІГОРЕВИЧ – лікар загальної практики, сімейний лікар. Закінчив Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. Професійний стаж 5 років.
 ПИРОГОЇД МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ – лікар-терапевт II категорії. Закінчив Полтавський медичний інститут, має 40 років професійного стажу.
 ГОЛУБОВСЬКА ОЛЕНА МИХАЙЛІВНА – дільничний лікар-педіатр. Закінчила Київський медичний інститут. Має I категорію та 32 роки стажу в професії.
 ШЕМЕЦЬ ТАМАРА ІВАНІВНА – дільничний лікар-педіатр. Закінчила Київський медичний інститут, II професійна категорія та 34 роки стажу.
 ПРОЦЕНКО ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА – дільничний лікар-педіатр. Закінчила Київський медичний інститут. II категорія та 44 роки стажу в професії.
 ТРЕПАЧКО ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА – дільничний лікар-педіатр. Закінчила Ворошиловградський медичний інститут. Має 37 років професійного стажу в професії.

Великодирчинська сільська лікарська амбулаторія
 РЯБОВОЛ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ – завідувач сільською амбулаторією, лікар-терапевт II категорії з 45-річним професійним стажем. Закінчив Дніпропетровський медичний інститут.

Тупичівська сільська лікарська амбулаторія
 АНДРІЄВ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ – завідувач сільською амбулаторією. Лікар загальної практики, сімейний лікар. Закінчив Національний медичний університет ім. О.Богомольця, має 14 років професійного стажу.
 ХОЛМУРАДОВА ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА – дільничний лікар-педіатр I-ої категорії. Закінчила Київський медичний інститут . Професійний стаж 44 роки.

Кожен з цих лікарі матиме обмежену квоту на кількість укладених декларацій (дві тисячі). Всі вони знають жителів своєї дільниці, тому, мабуть, аби було зручно та звично для кожного з нас та для лікаря, варто все ж оформити декларацію зі своїм дільничним лікарем. Поте вирішувати повинен кожен особисто – кому довіряти здоров’я своє та своїх дітей.

За матеріалами газети «Новини Городнянщини» від 16 березня 2018 року Л. Семак

Похожие записи:


 • Грип поки що чатує
 • Відтепер жителі м. Городня та Городнянського району можуть записатися на пр ...
 • Призначення, переміщення
 • Берегині затишку, миру і краси. Фестиваль "Жінка Городнянщини - 2007"
 • Скористайтесь послугами бюро правової допомоги
 • Информация

  Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  Рассказать друзьям


  Погода в Городне

  Реклама